ΑΕΛ Κ19: Πήρε το ντέρμπι και ανέβηκε στη 2η θέση

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι επικράτησε με 3-1 εντός έδρας της Πάφου

Μεγάλο παιχνίδι έγινε για τη 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων Κ19 με την ΑΕΛ να επικρατεί με 3-1 εντός έδρας της Πάφου και να ανεβαίνει στη 2η θέση δύο βαθμούς πίσω από την κορυφή.

Η ομαδα της ΑΕΛ ξεκίνησε με γκολ αφού προηγήθηκε με τον Γκαρσία στο 15΄. Οι φιλοξενούμενοι της Πάφου προσπάθησαν για την ισοφάριση και έχασαν δύο πέναλτι με τον Κυριάκου της ΑΕΛ να αποκρούει το πρώτο, ενώ το δεύτερο έφυγε πάνω από τα δοκάρια. Με το 1-0 η ΑΕΛ μπήκε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, ενώ πολύ γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε με τον Κολιά το δεύτερο της γκολ μόλις στο 46΄. Με δεύτερο προσωπικό γκολ του ιδίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 60΄η ΑΕΛ έκανε το 3-0 και το μόνο που κατάφερε η Πάφος ήταν να μειώσει με εφτά λεπτά πριν το τέλος σε 3-1.