Καρμιώτισσα: Πολύ πίσω από προηγούμενες της εμφανίσεις δέχθηκε μοιραία την ήττα(videos)

Έχοντας πολύ κακή απόδοση έφυγε με την ήττα με 4-0 από το ΓΣΠ κόντρα στην Ομόνοια

Πολύ πίσω από τις καλές της εμφανίσεις η Καρμιώτισσα, σχεδόν δεν “κατέβηκε” στον αγώνα κόντρα στην Ομόνοια στο ΓΣΠ και μοιραία δέχθηκε την ήττα με 4-0!

Καθόλου καλή η Καρμιώτισσα στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0, με ένα απίθανο αυτογκόλ με τον Τάντι και τον Κνόπλοχ να μην συνεννοούνται σωστά και έτσι να έρχεται το γκολ. Ο Κνόπλοχ έσωσε με τις αποκρούσεις του την ομάδα και κράτησε το σκορ στο 1-0. Αξίζει να αναφέρουμε ότι δεν είχε καμία τελική στο πρώτο μέρος η Καρμιώτισσα, που πρέπει να ανεβάσει απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, αν θέλει να πάρει κάτι από τον αγώνα.

Το αυτογκόλ του Τάντι:

Στο δεύτερο ημίχρονο και δέκα λεπτά μετά την έναρξη του είχαμε την πρώτη τελική για την Καρμιώτισσα με σουτ του Ελ Αλούχι να περνά από πλάγια έξω. Τρία λεπτά μετά την πρώτη ευκαιρία της Καρμιώτισσας ήρθε το δεύτερο γκολ για την Ομόνοια, πάλι από λάθος, με τον Μιξ να γίνεται κάτοχος και να σκοράρει κάνοντας το 2-0 για τους γηπεδούχους!

Το δεύτερο γκολ που δέχθηκε η Καρμιώτισσα:

Η Καρμιώτισσα δεν μπορούσε να αντιδράσει και μοιραία δέχθηκε και το τρίτο γκολ μετά από ατομική ενέργεια του Λοίζου, με την Ομόνοια πλέον να «καθαρίζει» τον αγώνα.

Πλέον τα πάντα είχαν κριθεί και το μόνο που απέμενε να μάθουμε ήταν το τελικό σκορ. Οι προπονητές των δύο ομα΄δων προχώρησαν σε αλλαγές, με τον ρυθμό του αγώνα να έχει πέσει και να περιμένουν όλοι το τέλος του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι δεν έδειχναν ικανοί να απειλήσουν τον αντίπαλο, αναμένοντας το τέλος του αγώνα, αφού τα τελευταία λεπτά ήταν τυπικής διαδικασίας.

Τελικά τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος του ενενηντάλεπτου η Καρμιώτισσα δέχθηκε και τέταρτο γκολ,αυτή τη φορά από τον Κακουλή, ο οποίος “σφραγισε” τη νίκη της Ομόνοιας, ενώ από πλευράς Καρμιώτισσας θα πρέπει να ξεχάσουν άμεσα αυτόν τον αγώνα και να επικεντρωθούν στη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος. Μετά και τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων ο αγώνας ολοκληρώθηκε.

Κίτρινες: Κασάμα / Ζελάγια, Μπεν Σαλάμ, Νεοφύτου

Ομόνοια: Ουζόχο, Μάθιους, Γιούστε, Κασάμα(63΄Κούσουλος), Λοΐζου, Κίτσος(74΄Κακουλής), Λέζιακς, Μιξ, Μίλετιτς(75΄Παναγιώτου), Χαραλάμπους(74΄Μπέζους), Χούπερ(63΄Ανσαριφάντ).

Στον πάγκο: Παναγή, Χριστοδουλίδης, Ψάλτης, Μάταβζ, Παπουλής, Ανσαριφάρντ, Μπασιρού, Λανγκ, Παναγιώτου, Κούσουλος, Κακουλλής, Μπεζούς.

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τάντι, Μαλόνε(75΄Νεοφύτου), Κουλιμπαλί(59΄Χατζηβασίλης), Ελ Αλουχί(80΄Ανδρονίκου), Χούμποτσαν, Καλτσάς, Τζανακάκης(59΄Σέλουτσκα), Αγγελή, Μπεν Σαλάμ, Ζελάγια(46΄Ντούρις)

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λουκόφ, Σελούτσκα, Ποστάφσκι, Αβραάμ, Μεντιμόρετς, Ανδρονίκου, Χατζηβασίλης, Χρίστου, Οικονομίδης, Ντούρις, Νεοφύτου.