Πήρε το τοπικό η Καρμιώτισσα κόντρα στην ΑΕΖ

Επίκράτησε στο τοπικό ντέρμπι της Β΄ κατηγορίας του πρωταθλήματος Νέων Κ19 με 3-0

Στο τοπικό ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής μεταξύ της ΑΕΖ και της Καρμιώτισσας για το πρωτάθλημα Νέων Κ19 Β΄κατηγορίας, οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 3-0.

Ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο είχαμε που έληξε στο 0-0, με την ομάδα της ΑΕΖ να έχει πιο ξεκάθαρες ευκαιρίες για να σκοράρει. Στην επανάληψη η Καρμιώτισσα ανέβασε ρυθμό και με τρία γκολ, των Ορφανίδη, Ταβελούδη και Αριστείδου, πήρε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς φτάνοντας στους 19 και συνεχίζει στη 2η θέση. Η ομάδα της ΑΕΖΖ παρέμεινε στους 10 βαθμούς.