Ο Κασί «έσωσε την παρτίδα» για τη Μάιντς

Με το γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις «έσωσε την παρτίδα» για τη γηπεδούχο

Για 94 λεπτά η Χέρτα κρατούσε σφιχτά το δεύτερο τρίποντο στην τελευταία τριάδα αγώνων, αλλά ο Γάλλος αμυντικός, Αντονί Κασί, είχε την τελευταία λέξη στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Bundesliga και με το γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις «έσωσε την παρτίδα» για τη γηπεδούχο, Μάιντς.

Οι Βερολινέζοι έμειναν για τρίτο σερί ματς αήττητοι, αλλά σαφώς και ο βαθμός δεν τους άφησε ικανοποιημένους. Η Μάιντς με το γκολ του Κασί, που είχε περάσει αλλαγή λίγο πριν το 60ό λεπτό, απέφυγε την 2η σερί ήττα, μετά το «βαρύ» 4-1 από την Χοφενχάιμ στις 10/09 και τη δεύτερη στην «Mewa Arena» μετά το 0-3 από την Λεβερκούζεν στις 27/08 για την 4η αγωνιστική.