Φιλική νίκη για ΑΕΛ

ΑΕΛ - Sparta Pleven 3-1

Τη νίκη με 3-1 πήρε η ΑΕΛ στο πρώτο της φιλικό επί Βουλγαρικού εδάφους όπου προετοιμάζεται κόντρα στη Sparta Pleven.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Τσέποβιτς μετά το πρώτο μισάωρο του αγώνα. Στην επανάληψη οι “γαλαζοκίτρινοι” πέτυχαν άλλα δύο γκολ το ένα με πέναλτι του Khasa και γκολ του Κασάνικλιτς. Η ομάδα από τη Βουλγαρία μείωσε στο 72ο λεπτό σε 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Η ΑΕΛ ξεκίνησε με Μουριέλ, Σάντος, Τεϊσέιρα, Μπάστο, Νεοφύτου, Μεντόγεβιτς, Νταβόρ, Μιραλάς, Κάσα, Κασάνικλιτς, Τσέποβιτς. Στη συνέχεια έγιναν αρκετές αλλαγές με τους Τζάλμα, Παντελή, Φραντζής , Παπαφωτης, Μακρης, Μαροσα, Κοντινέλα, Μιλιντσιανου να μπαίνουν στον αγώνα. Αξίζει να σημειώσουμε ότι αγωνίστηκαν και οι δύο νεαροί τερματοφύλακες Παναγιώτης Κυριάκου και Μιχάλης Κυριάκου.