Ήττα για τον Άρη στο πρώτο φιλικό στη Σλοβενία

Την ήττα γνώρισε ο Άρης με 4-2 από την Σλάβεν Μπελούπο, στο πρώτο φιλικό παιχνίδι στη Σλοβενία

Άρχισε στις 18:30 το πρώτο φιλικό παιχνίδι του Άρη στη Σλοβενία με αντίπαλο την Σλάβεν Μπελούπο (Κροατία).

Παρακολουθείστε σε Live γραπτή μετάδοση το φιλικό

Το Lemesosinsports.com σας μεταφέρει την εξέλιξη του αγώνα:

Η αρχική 11άδα του Άρη:

4′ 1-0 με το καλημέρα για τον Άρη με αυτογκόλ του Εσκινια.

14′  Καλή φάση για την Σλάβεν. Ο Λούκα έκανε την σέντρα από δεξιά, αλλά τελευταία στιγμή έδιωξε σε κόρνερ ο Ντελμίρο.

18′ Εκτέλεση φάουλ από αριστερά για την Σλάβεν με τον Λίκλιν, αλλά ο Παπαστυλιανού ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε την μπάλα με διπλή προσπάθει.

20′ 2-0 με τον Γκομίς ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος από τον Τεπσιτς, βγήκε φάτσα με τον Μάρκοβιτς και αφού το πέρασε και σκόραρε.

28′ Αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο σκόρερ του δεύτερου γκολ, Γκομίς. Μέσα ο Σικόρσκι.

30′ Πρώτο μισάωρο στο παιχνίδι με τον Άρη να έχει τον έλεγχο του αγώνα και το μέχρι στιγμής.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Μόργκαν για διαμαρτυρία.

38′ Μεγάλη απόκρουση από τον Παπαστυλιανού. Ο Φανίμο μπήκε πλάγια στην περιοχή και αφού πέρασε από τον Ντελμίρο, βρέθηκε φάτσα με τον Παπαστυλιανού.

40′ Καλό σουτ από τον Σλόγκαρ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Τέλος Ημιχρόνου.

Η 11άδα του 2ου ημιχρόνου

Έναρξη 2ου ημιχρόνου

49′ Γκολ για την Σλάβεν. Μείωση του σκορ σε 2-1 με γκολ του Ζουλιεβιτς με κοντινό πλασέ.

55′ Γκολ 2-2. Ισοφάρισε η Σλάβεν με τον Μπρανστέτερ με δυνατό σουτ, πλάγια στην μεγάλη περιοχή

63′ 3-2 η Σλάβεν. Τρίτο γκολ για την Σλάβεν η οποία γυρίζει το παιχνίδι. Το γκολ με κεφαλιά ο Μπρανστέτερ

73′ Αλλαγή για το Άρη. Έξω Σικόρσκι, μέσα ο Καρλίτος

82′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Βανά στην θέση του Σωφρονίου

90′ Γκολ για την Σλάβεν. Με αυτογκόλ του Ντεντε Λομ η Σλάβεν πέτυχε και τέταρτο γκολ