Άρης – Skanstes SK 3-1

Νίκη με ανατροπή για τον Άρη στο 2ο φιλικό επί Λετονικού εδάφους. Κέρδισε με 3-1 την Skanstes SK, ομάδα Β’ Κατηγορίας της χώρας.

Οι Λετονοί άνοιξαν το σκορ στο 5′, με την ομάδα του Σπιλέφσκι να γυρίζει το ματς στο 2ο ημίχρονο, με αυτογκόλ του Ντάνιελ και γκολ των Σικόρσκι και Στρούσκι.

Το Lemesosinsports.com σας ενημέρωσε για την αναμέτρηση.

Παρακολουθείστε σε Live Streaming το 2ο φιλικό παιχνίδι του Άρη επί Λετονικού εδάφους κόντρα στην Skanstes, ομάδα 2η κατηγορίας της χώρας.

Ο αγώνας:

5′ 0-1 για την Skanstes με γκολ του Μοχάμεντ.

10′ Σημαντική ευκαιρία για τον Άρη με τον Θεόδωρο Ιωσηφίδη να αστοχεί από ευνοϊκή θέση.

18′ Καλή στιγμή και πάλι με τον Ιωσηφίδη. Το πλασέ του Κυπρίου επιθετικού πέρασε λίγο έξω από την αντίπαλη εστία.

30′ Η Skanstes μπήκε καλύτερα σκόραρε στο 5ο λεπτό, όμως ο Άρης κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι.

Τέλος ημιχρόνου.

Η 11άδα του Άρη στο 2ο ημίχρον: Σωφρονίου, Γιαγκό, Καζού, Μπρόρσον, Ντελμίρο, Σζόκε, Μπράουν, Στρούσκι, Μαγιαμπέλα, Σλόγκαρ, Σικόρσκι.

50′ Μπήκε δυνατά ο Άρης στο δεύτερο μέρος και απειλεί συνεχώς τον αντίπαλο

51′ ΔΟΚΑΡΙ με σουτ του Σζόκε για τον Άρη.

56′ 1-1 με αυτογκόλ του Ντάνιελ μετά από συρτή μπαλιά του Μαγιαμπέλα από δεξιά.

65′ Σουτ του Γιαγκό από καλή θέση, έφυγε λίγο πάνω απ’ τα δοκάρια.

70′  2-1 o Άρης μετά από κούρσα από δεξιά ο Μαγιαμπέλα, γύρισε στον Σικόρσκι που ελευθερώθηκε και πλάσαρε μέσα στην περιοχή.

83′ 3-1 για τον Άρη με προβολή του Στρούσκι.