Προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι

Ανόρθωση - Ομόνοια 0-2, ΑΕΚ - Εθνικός Άχνας 1-2

Με εκτός έδρας νίκες του Εθνικού Άχνας και της Ομόνοιας ολοκληρώθηκαν οι σημερινοί πρώτοι αγώνες της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola.

Την ερχόμενη Τετάρτη 4 Μαΐου θα διεξαχθούν οι επαναληπτικές αναμετρήσεις, στις 25 Μαΐου είναι προγραμματισμένος ο τελικός της διοργάνωσης.

Στο Στάδιο Αντώνης Παπαδόπουλος η Ομόνοια επικράτησε με 2-0 της Ανόρθωσης από τέρματα που σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 12ο λεπτό ο Παπουλής άνοιξε το σκορ και στο 36ο λεπτό ο Λοϊζου πέτυχε το 2-0.

Στο ΑΕΚ Αρένα ο Εθνικός Άχνας επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ. Τα τέρματα του Εθνικού πέτυχαν οι Ταράσοφς στο 24ο λεπτό και Ντούρις στο 55ο λεπτό. Για την ΑΕΚ σκόραρε στο 37ο λεπτό με τον Τόμοβιτς.