Ισόπαλος ο επαναληπτικός και πρόκριση για ΕΝΥ

ΑΠΕΑ - ΕΝΥ 0-0

Στη “λευκή” ισοπαλία ολοκληρώθηκε ο επαναληπτικός ημιτελικός μεταξύ της ΑΠΕΑ και του ΕΝΥ με αποτέλεσμα η ομάδα του Ύψωνα σε συνδυασμό με τη νίκη στο πρώτο παιχνίδι με 1-0 να πάρει την πρόκριση για τον τελικό εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Άσσιας.

Το πρώτο ημίχρονο του επαναληπτικού ημιτελικού κύλησε σε χαμηλούς ρυθμούς χωρίς να υπάρχει κάποια αξιόλογη ευκαιρία με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους. Από την πλευρά του η ΑΠΕΑ προσπάθησε να απειλήσει και να βγει μπροστά για να πετύχει το γκολ που ήθελε, ενώ από την πλευρά τους οι ποδοσφαιριστές του ΕΝΥ έλεγχαν τον αγώνα και χωρίς δυσκολία αμύνονταν στον αγωνιστικό χώρο

Με δύο κλασσικές ευκαιρίες ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο μία για κάθε ομάδας, πρώτα με για την ΑΠΕΑ με τον Mbye και στη συνέχεια ο Κωνσταντίνου για τον ΕΝΥ έκανε το πλασέ που πέρασε μόλις έξω. Τελικά το ισόπαλο 0-0 παρέμεινε μέχρι τέλους παρά τις προσπάθειες και των δύο ομάδων με τον ΕΝΥ να περνά στον μεγάλο τελικό, αφού είχε κερδίσει με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι!