Αποτελέσματα 15ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Ανώτατης κατηγορίας

Όλες οι αναμετρήσεις σε Κ14,Κ15,Κ16 και Κ17

Πρωτάθλημα Κ14:

Τρεις αγωνιστικές πριν από το φινάλε, η πρωτοπόρος Ομόνοια Λευκωσίας διατήρησε το +5 από την ΑΕΚ Λάρνακας στο Πρωτάθλημα Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-14.

Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής η Ομόνοια νίκησε με 8-0 την Αγία Νάπα, εκτός έδρας νίκη για την ΑΕΚ επί του ΑΠΟΕΛ με 5-2. Στους 38 βαθμούς η Ομόνοια, στους 33 η ΑΕΚ.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Νέα Σαλαμίνα – Ανόρθωση 2-2

Απόλλωνας – ΑΕΛ 2-1

Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Πάφος FC 1-0

Πρωτάθλημα Κ15:

Μετά την ολοκλήρωση της 15ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων Κ-15 η Ομόνοια Λευκωσίας εξασφαλίζει τον τίτλο. Με απολογισμό 42 βαθμούς η διαφορά από τη δεύτερη ομάδα δεν μπορεί να καλυφθεί στις αγωνιστικές που απομένουν.

Η Ομόνοια έφτασε στους 42 βαθμούς μετά το νικηφόρο 5-0 επί της Αγίας Νάπας, ηττήθηκε με 1-0 από την ΑΕΛ ο δεύτερος της κατάταξης Απόλλωνας και παρέμεινε στους 30 βαθμούς. Τα τέρματα της νίκης της Ομόνοιας πέτυχαν οι Παναγή (18′), Ευαγγέλου (30′), Γεωργίου (35′), Ρώσσος (37′ αυτογκόλ) και Στυλιανού (64′).

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

ΑΠΟΕΛ – ΑΕΚ 6-1

Νέα Σαλαμίνα – Ανόρθωση 2-0

Πρωτάθλημα Κ16:

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε εκτός έδρας την ΑΕΚ με 2-1 και μετά το ισόπαλο 2-2 του Απόλλωνα με την ΑΕΛ η βαθμολογία της πρώτης τετράδας διαμορφώθηκε ως ακολούθως:

ΑΠΟΕΛ 38, Απόλλωνας 33, Ομόνοια Λευκωσίας 32, ΑΕΚ 28 βαθμούς.

Ο Τουμάζος έδωσε προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ στο 40ο λεπτό, η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 50ο λεπτό με τον Κωνσταντίνο Πετάη και στο 55ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Πουρσαϊτίδης διαμόρφωσε το 2-1. Προηγήθηκε με 2-0 ο Απόλλωνας από τέρματα που πέτυχαν οι Σιημητρά (14′) και Λοϊζίδης (56′) όμως η ΑΕΛ ισοφάρισε με τους Χριστοφίδη (67′) και Κωνσταντινίδη (69′).

Πρωτάθλημα Κ17:

Σταθερό το σκηνικό της κορυφής με τον ΑΠΟΕΛ να οδηγεί την κούρσα με 39 βαθμούς και ακολουθεί η Ομόνοια Λευκωσίας με 36 βαθμούς.