“Μυθική” ανατροπή… παραμονής η Λιντς

Με μία επική ανατροπή στο δεύτερο μέρος η Λιντς μετέτρεψε το εις βάρος της 2-0 στο “Μολινό” σε 3-2 επί της Γουλβς κι έκανε το πιο αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην Premier League.

Οι “λύκοι” στο πρώτο 45λεπτο έδειχναν πως θα έφταναν σε μία άνετη επικράτηση, καθώς προηγήθηκαν 2-0 με τους Τζόνι και Τρινκάο, ωστόσο, τα «παγώνια» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Η «απάντησή» τους ήρθε μέσα σε τέσσερα λεπτά με δύο γκολ από τους Χάρισον και Ροντρίγκο και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αϊλινγκ ολοκλήρωσε την τεράστια ανατροπή στον αγώνα.

Τα “παγώνια” από την πλευρά τους, μετά από το αρνητικό σερί των 8 αγώνων χωρίς νίκη (0-1-7) επικράτησαν των Νόριτς και Γουλβς κι οκτώ αγωνιστικές πριν το φινάλε κρατούν την… τύχη τους στα χέρια τους.

Τα αποτελέσματα της 30ής αγωνιστικής, οι σκόρερ και η βαθμολογία της Premier League έχουν ως εξής:

Νόριτς-Τσέλσι               1-3
(69΄πεν. Πούκι - 3΄ Τσάλομπαχ, 14΄ Μέισον-Μάουντ, 90΄ Χάβερτς)

Γουλβς-Λιντς                2-3
(26΄ Τζόνι, 45΄+11 Τρινκάο – 63΄ Χάρισον, 66΄ Ροντρίγκο, 90΄+1 Αϊλινγκ)