Φιλική ήττα της Εθνικής Παίδων Κ-16 από το Μαυροβούνιο

Την ήττα με 2-1 από το Μαυροβούνιο γνώρισε σήμερα η Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ-16 στο Δημοτικό Στάδιο Δερύνειας.

Το αποτέλεσμα στο πρώτο φιλικό της ομάδας μας, από την ημέρα της συγκρότησης της, διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Το Μαυροβούνιο άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με πέναλτι και η Εθνική μας ισοφάρισε στο 17ο λεπτό με τον Μάριο Σταυρινίδη. Στις καθυστερήσεις (40+1) η φιλοξενούμενη ομάδα πέτυχε το 2-1.

Ο προπονητής της Εθνικής μας Χρίστος Κοτσώνης χρησιμοποίησε όλους τους ποδοσφαιριστές που κλήθηκαν στην προετοιμασία.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Ε. Θεοχάρους, Ν. Λυσάνδρου, Μ. Θεοχάρους, Χρ. Λουκαϊδης, Μ. Σταυρινίδης, Α. Βιολάρης, Γ. Σκάφης, Μ. Φουλιάς, Στ. Βασιλείου, Χ. Ευαγγέλου, Α. Χριστοδούλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Στ. Παναγή, Ρ. Δημοσθένους, Θ. Πολυχρονίου, Κ. Ιωάννου, Μ. Χατζηλευτέρης, Α. Χριστοφόρου, Ν. Τσιαττάλας, Μ. Ιορδάνου, Χ. Μιχαηλάς, Στ. Δημοσθένους, Π. Παναγιώτου.

Οι δύο ομάδες την ερχόμενη Πέμπτη θα δώσουν και δεύτερο φιλικό παιχνίδι, στο Δημοτικό Στάδιο Δερύνειας και ώρα 15:30.