Νίκη τετράδας για τον Ολυμπιακό στο Μόναχο!

ΜΠΑΓΕΡΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 88-98

Παραμένει γερά στο «παιχνίδι» της τετράδας ο Ολυμπιακός!
Η βελτιωμένη άμυνα του δεύτερου ημιχρόνου, έδωσε… χώρο στην εξαιρετική επίθεση των «ερυθρόλευκων», οι οποίοι νίκησαν 98-88 την Μπάγερν, μέσα στο Μόναχο, ανεβαίνοντας στο 16-9!
Μετά τους 53 πόντους παθητικό στα πρώτα 20 λεπτά του ματς, όπου μάλιστα βρέθηκαν ακόμη και στο -10 (50-40), οι Πειραιώτες «έσφιξαν» στα μετ’ όπισθεν στο δεύτερο μισό και πήραν το σημαντικό ροζ φύλλο.
Πρώτος σκόρερ ο Ντόρσεϊ με 25 πόντους, με τον Βεζένκοφ να κάνει εξαιρετική δουλειά με 17π., τον Μάρτιν 14π., ενώ σε ρόλο… μαέστρου ο Σλούκας με 11π. και 10 ασίστ.
Από την άλλη, οι Βαυαροί υποχώρησαν στο 12-13, με τον Ρούμπιτ να ξεχωρίζει με 18 πόντους και τον Λούτσιτς να είχε 15π. και 8 ριμπάουντ.
Πηγή: Sport-fm.gr