Πήρε το ντέρμπι η ΑΕΛ και μείωσε στους 3 βαθμούς από τον ΑΠΟΕΛ

ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ 3-2, ΑΕΚ - Ανόρθωση 4-0

Επιστροφή στη δράση στο Πρωτάθλημα Ανδρών Futsal με τις αναμετρήσεις της 14ης αγωνιστικής.

Στο ντέρμπι στη Λεμεσό η ΑΕΛ νίκησε με 3-2 τον ΑΠΟΕΛ και πλησίασε την κορυφή στους τρεις βαθμούς.

Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Ράφαελ και ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Μόσνα, αποτέλεσμα στο πρώτο ημίχρονο 1-1.

Στο 24ο λεπτό ο Μόσνα έδωσε προβάδισμα στον ΑΠΟΕΛ, στο 26ο λεπτό ο Χατζηγεωργίου ισοφάρισε σε 2-2 και στο 38ο λεπτό ο Νικόλας Τσακανιάς διαμόρφωσε το 3-2 για την ΑΕΛ.

Στη Λάρνακα η ΑΕΚ νίκησε με 4-0 την Ανόρθωση. Σκόραραν οι Ντα Σίλβα (5′), Πατίκκης (9′) και Πιντσέλι (20′, 38′).

Η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή με την αναμέτρηση (19:30) μεταξύ Αραράτ – Ομόνοιας Λευκωσίας.

Η πρώτη τετράδα: ΑΠΟΕΛ 34, ΑΕΛ 31, Ομόνοια Λευκωσίας 23, ΑΕΚ 21 βαθμοί.