Μεγάλη νίκη η ΑΕΖ, ισοπαλία ο ΕΝΥ

Η πρωτοπόρος ομάδα του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Β’ Κατηγορίας Αγία Νάπα προχώρησε νικηφόρα και έφτασε στους 34 βαθμούς.

Στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου, νίκησε εκτός έδρας με 7-1 τον Ονήσιλο Σωτήρας και διατήρησε το +4 από τη Δόξα Κατωκοπιάς που νίκησε εκτός έδρας με 1-0 το Διγενή Μόρφου.

Το γκολ της Δόξας που έφτασε στους 30 βαθμούς πέτυχε ο Βαλεντίνος Σκουφάρης στο 44ο λεπτό.

Ισόπαλο 1-1 τέλειωσε το ντέρμπι ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – Ακρίτας Χλώρακας. Ο Αλεξάντερ Βιτόροβικ άνοιξε στο 90 λεπτό το σκορ για τους γηπεδούχους και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 60ο λεπτό με τον Νεκτάριο Σωκράτους.

Η πρώτη πεντάδα: Αγία Νάπα 34, Δόξα Κατωκοπιάς 30, Ακρίτας Χλώρακας 24, ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 24, Ομόνοια Αραδίππου 23 βαθμοί.