Διακόπηκε στο ημίχρονο λόγω επεισοδίων το ματς Παρί FC-Λιόν

Η βία έκανε την εμφάνισή της σε άλλο ένα παιχνίδι φέτος στη Γαλλία, καθώς το βράδυ της Παρασκευής (17/12) διακόπηκε στο ημίχρονο ο αγώνας για τους «64» του Κυπέλλου ανάμεσα στην Παρί FC και τη Λιόν, λόγω σοβαρών επεισοδίων ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων.

Με το σκορ στο 1-1, οπαδοί της Παρί FC και της Λιόν άρχισαν τις συμπλοκές κι ορισμένοι εξ αυτών μπήκαν και μέσα στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου «Charlety», με αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας. Μετά από 50 λεπτά αναμονής, ο διαιτητής ανακοίνωσε την οριστική διακοπή του αγώνα.

Η Λιόν έχει ήδη τιμωρηθεί φέτος με αφαίρεση ενός βαθμού απ’ τη βαθμολογία της στη Ligue 1, μετά τη διακοπή του εντός έδρας αγώνα της με τη Μαρσέιγ τον περασμένο μήνα, όταν οπαδός της τραυμάτισε με μπουκάλι στο κεφάλι τον μεσοεπιθετικό της ομάδας της Μασσαλίας, Ντιμιτρί Παγέ.