Πήραν το αήττητο του πρωτοπόρου και τρελάθηκαν στα αποδυτήρια(video)

ΑΣΙΛ - ΑΕΛ 1-3 (Παγκύπριο πρωτάθλημα Κ17)

Στα πλαίσια του εξ αναβολής παιχνιδιού της 10ης αγωνιστικής που έγινε σήμερα(15/12) η ομάδα Κ17 της ΑΕΛ επιβλήθηκε του αήττητου μέχρι τώρα ΑΣΙΛ με 3-1 εκτός έδρας.

Η ομάδα της ΑΕΛ προηγήθηκε με τον Λουκά στο 15΄ για να δεχθεί την ισοφάριση στο 27ο λεπτό και να ολοκληρωθεί το ημίχρονο στην ισοπαλία. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ με άλλα δύο γκολ στο 69΄με τον Σωκράτους και τον Συμεού με πέναλτι στο 75΄πήρε τη μεγάλη νίκη, σπάζοντας το αήττητο σερί του αντιπάλου.

Με τη νίκη της αυτή η ΑΕΛ έφτασε τους 14 βαθμούς. Μετά το τέλος του αγώνα οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ πανηγύρισαν έξαλλα στα αποδυτήρια!