Πήραν το ντέρμπι οι Απόλλων Ladies, μεγάλο διπλό για Άρη

Η περσινή πρωταθλήτρια Apollon Ladies νίκησε στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γυναικών και πέρασε στην κορυφή με 19 βαθμούς.

Στο Στάδιο N. Papas Group Αμμόχωστος – Επιστροφή επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας Αναγέννηση Πύργου με 2-0 και την υποχρέωσε στις πρώτες της φετινές απώλειες.

Το σκορ άνοιξε στο 67ο λεπτό με πέναλτι η Χμίροβα και στο 71ο λεπτό η Φρίντα διαμόρφωσε το 2-0.

Η Ομόνοια Λευκωσίας με τρία τέρματα που πέτυχε η Ράσελ (11′, 76′, 90+3) νίκησε εκτός έδρας τη Λευκοθέα Λατσιών και έφτασε τη Σαλαμίνα στους 18 βαθμούς.

Η πρώτη τετράδα: Σε επτά αγώνες Apollon Ladies 19 βαθμοί, Νέα Σαλαμίνα Αναγέννηση Πύργου 18 βαθμοί, σε οκτώ αγώνες Ομόνοια Λευκωσίας 18 βαθμοί και Άρης 14 βαθμοί σε επτά αγώνες.