Ούτε καν προϋπόθεση… για να απειλήσει, πρέπει να αλλάξουν πολλά!

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΠΑΦΟΣ - ΑΕΛ 1-0

Ψυχρολουσία για την ΑΕΛ με το ξεκίνημα του αγώνα, αφού μόλις στο 5ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με πλασέ του Βαλακάρι και ήταν αναγκασμένη πλέον από πολύ νωρίς να «κυνηγά» στο σκορ. Μετά και το γκολ δεν υπήρξε τίποτα το αξιόλογο μέχρι και το πρώτο μισάωρο του πρώτου ημιχρόνου. Η ΑΕΛ δεν έκανε κάποια αξιόλογη προϋπόθεση, με την κατοχή της μπάλας να είναι 55% έναντι 45% υπέρ της Πάφου.

Παρά το γκολ της η Πάφος ήταν αυτή που υπερείχε και στο 45΄ είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Σεμέδο να σημαδεύει από πλάγια το κάθετο δοκάρι. Το ημίχρονο μετά και το ένα λεπτό καθυστερήσεων ολοκληρώθηκε με την ΑΕΛ να είναι πίσω στο σκορ με 1-0. Η ΑΕΛ θα πρέπει να κάνει πολλά πράγματα και να διορθώσει όσα μπορεί για να πάρει βαθμολογικό κέρδος, αφού δεν έκανε τελική στο πρώτο ημίχρονο.

Κίτρινες: Φουρ / Αντωνίου, Μαίντεβατς, Μάζουρεκ

Πάφος: Ρούτκο, Κβίντα, Σεμέδο, Ζάιρο, Ζ. Αουρέλιο, Βαλακάρι,  Φουρ, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς, Πάντσεον, Πάγιτς

Αναπληρωματικοί: Πέτρου, Αντός, Παλάσιος, Χότσκο, Κοβάσεβιτς, Ν.Αουρέλιο, Λέιτε, Μπαπαγιάν, Αμπντουσαλάμοφ, Φυλακτού, Πάνιτς

ΑΕΛ: Βοζίνια, Τεσέιρα, Μεντόγεβιτς, Άντονι, Νταβόρ, Μάζουρεκ, Τσέποβιτς, Σάντος, Αντωνίου, Ριστέφσκι, Μαϊντεβατς

Αναπληρωματικοί: Κεραυνός, Έβορα, Φραντζής, Ντάβερφελντ, Τσάβες, Ρέινολτς, Ανδρέου, Παπαφώτης, Αβραάμ, Σωτηρίου, Νικολεττίδης