Βαθιά “ανάσα” η Γρανάδα – Το πρόγραμμα της της αγωνιστικής

Η Γρανάδα ήταν η μεγάλη νικήτρια με 2-1 επί της Αλαβές, παίρνοντας βαθιά «ανάσα» στη μάχη που δίνει για ν΄ απομακρυνθεί από την… ουρά της βαθμολογίας.

Το γκολ του Πουέρτας στο 14ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, που μετά από τρεις αγωνιστικές (2 ήττες, μία ισοπαλία) επέστρεψαν και πάλι στα «τρίποντα» και προσπέρασαν την αποψινή τους αντίπαλο, η οποία γνώρισε την 2η σερτί ήττα (έχει να νικήσει από τις 6/11 και το 2-1 επί της Λεβάντε).

Με το αυτογκόλ του Αμπραμ στο 81΄ η Ντεπορτίβο έφερε το ματς στα ίσια, αλλά στο 86΄, έξι λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Αρίας έστειλε την Γρανάδα… στον έβδομο ουρανό!