Νίκη για Καρμιώτισσα και ΑΕΛ, ήττα ο Απόλλωνας

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Νέων Κ19 Α΄ κατηγορίας

Στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε σήμερα η αυλαία της δέκατης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων Κ-19 Α’ Κατηγορίας, η Νέα Σαλαμίνα νίκησε εκτός έδρας με 4-2 τον Ολυμπιακό.

Απευθείας από τη Cablenet μεταδόθηκε από το Στάδιο ΑΕΚ Αρένα ο αγώνας της ΑΕΚ με την Ομόνοια Λευκωσίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Ορθοδόξου και η Ομόνοια με ανατροπή έφτασε στο νικηφόρο 3-1 που την διατηρεί στην κορυφή.

Ο Σπυριδάκης στο 18ο λεπτό με πέναλτι ισοφάρισε, στο 22ο λεπτό ο Σάββα πέτυχε το 2-1 και στο 42ο λεπτό ο Σπυριδάκης μετά από ωραία ενέργεια διαμόρφωσε το 3-1.

Στη βαθμολογία προηγείται η Ομόνοια Λευκωσίας με 25 βαθμούς και ακολουθούν ΑΕΛ με 24 βαθμούς και η Νέα Σαλαμίνα με 21 βαθμούς.