Νίκες για Ολυμπιακό και Πάφο

Ολυμπιακός - Ανόρθωση 3-2, Πάφος - Εθνικός 3-0

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-2 την Ανόρθωση και με 15 βαθμούς, την προσπέρασε στη βαθμολογία, αφήνοντας την στους 12. Νίκη με ανατροπή για τον Ολυμπιακό, αφού ο Ουάρντα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 17′ για την Ανόρθωση.

Ο Σαμπίνια ισοφάρισε 1-1 για τον Ολυμπιακό στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Γκουστάβο που με δύο τέρματα ανέβασε το σκορ στο 3-1 σκοράροντας στο 74′ και στο 79′ (πέναλτι).  Η Ανόρθωση μείωσε στις καθυστερήσεις με τον Χριστοδουλόπουλο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ 3-2 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα της Πάφου, 3-0 τον Εθνικό Άχνας. Στους 13 βαθμούς η Πάφος, στους δύο και στην τελευταία θέση έμεινε ο Εθνικός.

Ο Αμπντουσαλάμοφ  πέτυχε δύο τέρματα για την ομάδα της Πάφου στο 33′ και στο 53′ ενώ στο ενδιάμεσο είχε σκοράρει και ο Σεμέδο (38′).