Μεγάλη νίκη για ΑΕΛ

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα FUTSAL

Με τις αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Futsal.

Απευθείας από τη Cytavision με τη στήριξη της ΚΟΠ μεταδόθηκε ο συναρπαστικός αγώνας ΑΠΟΕΛ – Ανόρθωση με διαδοχικές ανατροπές στο σκορ, που τελικά έληξε με νίκη του ΑΠΟΕΛ με 6-5 και συνεχίζει την αήττητη πορεία του.

Ο ΑΠΟΕΛ έφτασε στην έβδομη φετινή νίκη του με το γκολ του Σάββα Ομήρου στο 38ο λεπτό που καθόρισε και το αποτέλεσμα στο Λευκόθεο.

Στη δεύτερη θέση βρίσκεται η ΑΕΛ που νίκησε την Αραράτ με 12-1 και έφτασε στους 18 βαθμούς.

Στη Λάρνακα η ΑΕΚ  επικράτησε της Ομόνοιας  Λευκωσίας με 4-1 και έφτασε στους δεκαπέντε βαθμούς. Σκόραραν οι Κουππαρή (11′), Ντα Σίλβα (22′) και Νεοφύτου (32′, 39′). Το γκολ της Ομόνοιας που προηγήθηκε στο σκορ πέτυχε ο Ελ Κέμπε στο 3ο λεπτό.