Φιλική νίκη κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππου

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 4-1

Τη φιλική νίκη κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππου πέτυχε ο Απόλλωνας με 4-1 σε αγώνα που έγινε στο Τσίρειο σήμερα(11/11) στις 16:00.

Το πρώτο ημίχρονο του φιλικού αγώνα που ξεκίνησε σήμερα(11/11) στο Τσίρειο μεταξύ του Απόλλωνα και της Ομόνοιας Αραδίππου ολοκληρώθηκε με τους «γαλάζιους» να είναι μπροστά στο σκορ με 2-1.

Η Ομόνοια Αραδίππου ήταν αυτή που προηγήθηκε στο 14΄ με τον Απόλλωνα να ισοφαρίζει δύο λεπτά αργότερα με τον Στορ μετά από απόκρουση πάνω στη γραμμή σουτ του Νταμπό. Στο 19΄ο Αλμπάνης κέρδισε πέναλτι που αξιοποίησε εύστοχα ο Ψύχας κάνοντας το 2-1. Στη συνέχεια υπήρξαν κάποιες ευκαιρίες για τους «γαλάζιους» να πετύχουν κι άλλο γκολ που δεν αξιοποιήθηκαν, ενώ ο Γιοβάνοβιτς φρόντισε να δηλώσει παρών σε ωραίο σουτ των φιλοξενούμενων.

Με την έναρξη της επανάληψης είχαμε τρεις αλλαγές για τον Απόλλωνα με τους Ντούριν, Μαυρία και τον νεαρό Ρόμπινσον να μπαίνουν στο γήπεδο στις θέσεις των Γιοβάνοβιτς, Φιλιώτη και Κολ. Μέχρι και το 60ο λεπτό ο Απόλλωνας έκανε τέσσερα τα τέρματα του, καθώς ένα αυτογκόλ και ένα γκολ του Αλμπάνη διαμόρφωσαν το 4-1. Άλλες δύο αλλαγές έγιναν στον αγώνα με τους Οικονομίδη και Αλεσάμι να παίρνουν τις θέσεις των Χαμάς και Νταμπό.

Κάποια σουτ από πλευράς “γαλάζιων” δεν έφεραν αποτέλεσμα, ενώ οι νεαροί Φώτη και Αυγουστή πέρασαν στον αγώνα ως αλλαγές στις θέσεις των Τζουμ και Αλμπάνη. Χωρίς να αλλάξει κάτι ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τον Απόλλωνα να παίρνει τη φιλική νίκη με 4-1 κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππου.

Απόλλων: Α.Γιοβάνοβιτς (46′ Ντούριν), Φιλιώτης (46′ Μαυρίας), Β.Γιοβάνοβιτς, Μαλεκκίδης, Χαμάς(63΄Αλεσάμι), Κολ (46′ Ρόμπινσον), Τζουμ(75΄Φώτη), Ψύχας, Αλμπάνης(75΄Αυγουστή), Νταμπό(63΄Οικονομίδης), Στορ

Αναπληρωματικοί: Αλεσάμι, Ρομπέρζ, Φώτη, Αυγουστή, Οικονομίδης, Μαυρίας, Ντούριν, Ρόμπινσον

Ομόνοια Αραδίππου: Μυτίδης, Βρόντης, Πιεράτζι, Χένρι, Αρκαδίου, Μόδεστου, Μέντες, Σίηκκης, Νέτο, Λεονάρντο Ριμπέιρο, Αλαμπρίτης

Αναπληρωματικοί: Γαβριήλ Σακκά, Λουκάς Σακκά ,Λουκάς Αντωνίου, Στέλιος Κωνσταντίνου, Στέφανος Καρακώστας, Δημήτρης Χρυσοστόμου, Αλεξάντερ Ιβάνοφ