Ο Νικολεττίδης έκρινε το ντέμπι

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ - ΑΕΛ 0-1

Καλό παιχνίδι έγινε στα Πολεμίδια ανάμεσα στην Καρμιώτισσα και την ΑΕΛ στα πλάισια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων Κ19.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στην ισοπαλία 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν κάποιες ευκαιρίες που όμως δεν έφεραν αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη ο ρυθμός ανέβηκε με τη μπάλα να ανεβοκατεβαίνει στις δύο περιοχές και την ομάδα της Καρμιώτισσας να προσπαθεί να κτυπήσει στις αντεπιθέσεις.

Στο 86′ ο Νικολεττίδης μετά από ωραία ενέργεια του Ανδρέου έκανε το 1-0 για την ΑΕΛ, σκορ που παρέμεινε μέχρι τέλους με την ΑΕΛ να παίρνει τη νίκη σε ένα πολύ καλό παιχνίδι.