Ήττα για την ομάδα Νέων του Αρη

ΑΡΗΣ - ΑΕΚ 1-2

Την ήττα με 2-1 εντός έδρας δέχθηκε ο Άρης στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων Κ19 Α΄κατηγορίας από την ΑΕΚ.

Ο αγώνας εξελίχθηκε με το αποτέλεσμα να κρίνεται στο τελευταίο πεντάλεπτό του. Στο 85΄η ΑΕΚ προηγήθηκε με τον Κωνσταντή, για να ισοφαρίσει ο Άρης με πέναλτι του Κορομά τρία λεπτά αργότερα. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Άρης στάθηκε άτυχος αφού με αυτογκόλ η ΑΕΚ πήρε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Η ήττα αυτή για τον Άρη είναι η έκτη που τον αφήνει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις ένα βαθμό στην ισοπαλία που πήρε κόντρα στην Πάφο εκτός έδρας.