Εύκολη πρόκριση για Ντόρτμουντ, δυσκολεύτηκε η Λειψία – Τα υπόλοιπα αποτελέσματα

Με δύο γκολ του Τοργκάν Αζάρ στο τελευταίο 20λεπτο (72΄ και 81΄) από ισάριθμες ασίστ του Μπραντ, η Ντόρτμουντ επιβλήθηκε με 2-0 της Ίνγκολστατ και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας.

Για 80 λεπτά η Χέρτα Βερολίνου δυσκολευόταν απέναντι στην Πρόισεν Μίνστερ, αλλά τελικά βρήκε τον τρόπο να «ξεκλειδώσει» την άμυνα της ομάδας της 3ης κατηγορίας με τα γκολ των Μπελφόντι και Ρίχτερ (3-1) και να περάσει στους «16» της διοργάνωσης, ενώ δύσκολη πρόκριση πέτυχε και η Λειψία, η οποία με το τέρμα του Σομποσλάι στο 45΄ έκαμψε την αντίσταση της Μπάμπελσμπεργκ.

Τέλος στα πέναλτι πέρασαν η Φράιμπουργκ (3-2 επί της Όσναμπρικ) και το Αμβούργο (4-2 επί της Νυρεμβέργης), ενώ η Μάιντς «λύγισε» στην παράταση με 3-2 την Αρμίνια Μπίλεφελντ.