Επέστρεψε στην κορυφή η ΑΕΚ, η ΠΑΕΕΚ νίκησε με 1-0 την Ομόνοια

Αποτελέσματα Δευτέρας(25/10) για την 7η αγωνιστική

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Η ΑΕΚ νίκησε εκτός έδρας την Ανόρθωση με 2-1 και επέστρεψε στην κορυφή με 17 βαθμούς. Στο 35ο λεπτό ο Τρισκόφσκι άνοιξε το σκορ με πέναλτι και στο 49ο λεπτό ο Νταρμπσάϊαρ πέτυχε το 2-0 για την ΑΕΚ.

Η Ανόρθωση μείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα με πέναλτι που εκτέλεσε ο Χριστοδουλόπουλος.

Στο Μακάρειο Στάδιο η ΠΑΕΕΚ νίκησε 1-0 την Ομόνοια και έφτασε στους επτά βαθμούς, όσους η Ομόνοια και η Πάφος. Το γκολ που χάρισε τη μεγάλη νίκη στην ΠΑΕΕΚ πέτυχε στο 33ο λεπτό με κεφαλιά ο Εσελίνκ.