Τη βρίσκει εκτός έδρας…

Η Καρμιώτισσα επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας κόντρα στον Ονήσιλο, πετυχαίνοντας την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα, όλες εκτός έδρας

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας πέτυχε η Καρμιώτισσα, που επιβλήθηκε με 3-1 εκτός έδρας σήμερα(15/10) του Ονήσιλου Σωτήρας εκτός έδρας. Τα γκολ πέτυχαν οι Ράσιτς , Ντεβεσά στο πρώτο ημίχρονο και ο Αγγελή στο τέλος του αγώνα.

Δυνατά μπήκε η ομάδα της Καρμιώτισσας στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας μέχρι το πρώτο 20λεπτο, δύο προϋποθέσεις για να πετύχει γκολ. Τελικά τα γκολ ήρθαν στο 33΄και στο 35΄δίνοντας ένα πολύ ισχυρό προβάδισμα στους φιλοξενούμενους για το πρώτο ημίχρονο. Ο Ράσιτς ήταν αυτός που με κεφαλιά έβαλε μπροστά στο σκορ την Καρμιώτισσα με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Δημητρίου, ενώ ο Ντεβεσά με πλασέ έκανε το 0-2 μέσα από την περιοχή, μετά από ασίστ του Χατζηβασίλη. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τρία λεπτά καθυστερήσεων, ενώ στο 40ο λεπτό ο Ονήσιλος έκανε αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού.

Παρά το ότι μπήκε δυνατά και στην επανάληψη η Καρμιώτισσα, εντούτοις στο 54΄δέχθηκε με τον Πιρές τη μείωση του σκορ και πλέον θα έπρεπε να δείξει χαρακτήρα για να πάρει τη νίκη. Μετά και τη μείωση του σκορ οι γηπεδούχοι πίεσαν την Καρμιώτισσα που κατάφερε να ισορροπήσει και να βγει ξανά μπροστά χάνοντας και ευκαιρία με τον Κάρλος να κάνει τρία τα γκολ της.

Στο 89΄η Καρμιώτισσα “καθάρισε” τον αγώνα, αφού μετά από εκτέλεση φάουλ του Χατζηβασίλη από δεξιά, ο Αγγελή που μόλις μπήκε ως αλλαγή έκανε το 3-1. Πρώτη επαφη στον αγώνα με την μπάλα και γκολ για τον Αγγελή. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την Καρμιώτισσα να παίρνει τη τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα και αυτή εκτός έδρας με 3-1 και να φτάνει στους 9 βαθμούς στη βαθμολογία.

Κίτρινες: Χαριδήμου, Ράσιτς, Χρίστου, Καιρίνος

Ενδεκάδα: Καιρίνος, Χριτοφή, Μαμμίδης, Χρίστου, Ντεβεσά(Γιεμπλί), Δημητρίου, Χαριδήμου(Κυριάκου), Κάρλος(Αγγελή), Χατζηβασίλης, Κοέλιο και Ράσιτς

Αναπληρωματικοί: Χρυσοστόμου, Κωνσταντίνου, Ευσταθίου, Ορφανίδης, Σιλβέστρος, Γιεμπλί, Ζεύκης, Αγγελή, Κυριάκου, Μενελάου, Γκάκπε