Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα Νέων Κ19 του Απόλλωνα!

ΕΡΜΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ 3-2

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα Νέων Κ19 του Απόλλωνα, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, αυτή τη φορά από τον Ερμή εκτός έδρας με 3-2.

Η ομάδα του Απόλλωνα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 44΄, για να αντιδράσει στην επανάληψη και με γκολ του Δημητρίου στο 49΄και Στατιώτη στο 60΄γύρισε τον αγώνα. Όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει τον τελευταίο λόγο και με δύο γκολ που πέτυχαν στο 89΄και στο 90΄, πήραν τη νίκη με 3-2!

Το “σύνδρομο” του να δέχεται γκολ στα τελευταία λεπτά λειτούργησε και πάλι, με αποτέλεσμα το βαθμολογικό κέρδος να κάνει φτερά. Ο Απόλλωνας μετά το πέρας τεσσάρων αγωνιστικών βρίσκεται στην 9η θέση με μόλις 4 βαθμούς, αφού πήρε ισοπαλία από την Ε.Ν.Π στην πρεμιέρα, ενώ κέρδισε τη 2η αγωνιστική τον Άρη.