Δόξα και Εθνικός έμειναν στη λευκή ισοπαλία

Πρώτος βαθμός για την ομάδα της Άχνας. Στους πέντε έφτασε η Δόξα

Δόξα και Εθνικός Άχνας “κόλλησαν” στο μηδέν στο Μακάρειο Στάδιο κι έτσι μοιράστηκαν από κοινού από ένα βαθμό, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος CYTA.

Σ’ ένα μοιρασμένο παιχνίδι, ο φιλοξενούμενος Εθνικός μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, καθώς δημιούργησε 2-3 καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο.

Μετά την ανάπαυλα, η Δόξα παρουσιάστηκε σαφώς καλύτερη, αφού απείλησε με τον Σαντίκ δύο φορές την εστία του Μποκαντίνοφ. Μάλιστα, στο 84ο λεπτό η Δόξα πέτυχε γκολ με τον Σάσι, όμως ο ρεφ του VAR ακύρωσε το γκολ ως αντικανονικό καθώς προηγήθηκε οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης.