Ήττα της Ρόμα, ισοπαλία της Λάτσιο

Αποτελέσματα στη SERIE A

Άσχημη η σημερινή ημέρα για τις δύο μεγάλες ομάδες της Ρώμης, καθώς η Ρόμα υπέστη την πρώτη ήττα της στη σεζόν στη Βερόνα από την τοπική ομάδα με 3-2, ενώ η Λάτσιο δεν μπόρεσε να νικήσει στην έδρα της την Κάλιαρι (2-2), στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στη Serie A.

Νωρίτερα, την πρώτη νίκη της στη φετινή σεζόν πέτυχε η Σπέτσια, επικρατώντας στην έδρα της Βενέτσια με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπαστόνι (13′), οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Τσεκαρόνι στο 59ο λεπτό, για να έρθει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η νίκη για την Σπέτσια με τον Μπουραμπία.

Νωρίτερα, η Σαμπντόρια είχε ένα εύκολο μεσημέρι στο Εμπολι, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 3-0. Η ομάδα της Γένοβας είχε ηγέτη τον Φραντσέσκο Καπούτο, που πέτυχε δύο γκολ, φθάνοντας στην πρώτη νίκη της τη φετινή σεζόν στο ιταλικό πρωτάθλημα.