Φιλική νίκη για Απόλλωνα

ΑΠΟΛΛΩΝ - ΟΝΗΣΙΛΟΣ 2-1

Τη νίκη με 2-1 στο φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα(5/9) στο προπονητικό κέντρο των “γαλάζιων” στο Κολόσσι, πήρε ο Απόλλωνας κόντρα στον Ονήσιλο.

Το πρώτο ημίχρονο του φιλικού ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0. Στην επανάληψη για τον Απόλλωνα είχαμε μια αλλαγή με τον Φιλιώτη να παίρνει τη θέση του Μαυρία. Στο 63΄και μετά από δυνατό σουτ του Παπουνασβίλι, ο Γιάνγκα άνοιξε το σκορ για τον Απόλλωνα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Ονήσιλος ισοφάρισε με πέναλτι. Ο Απόλλωνας έφτασε στη νίκη στο 85΄με γκολ που σημείωσε και πάλι ο Γιάνγκα . Το 2-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η 11άδα που ξεκίνησε για Απόλλωνα: Τζουρίν, Καμάς, Ουέλιγκντον, Ρομπέρζ, Μαυρίας, Κολ, Παπουνασβίλι, Ψύχας, Νταμπό, Γιάγκα, Στορ.