“Έμφραγμα” στο 85’ για τη Λιλ, 1-1 με την Σεντ Ετιέν

Για μία ακόμη αγωνιστική, τρίτη διαδοχική, η Λιλ απέτυχε να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα

Η ομάδα του Ζοσλίν Γκουβερνέκ έμεινε στο 1-1 με τη Σεντ Ετιέν στο «Ζοφρουά Γκισάρ», χάνοντας τους τρεις βαθμούς πέντε λεπτά πριν το τέλος.

Η πρωταθλήτρια μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε με τον Μπουράκ Γιλμάζ στο 38’, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρίες να διπλασιάσουν τα τέρματά τους και η μπάλα τους… τιμώρησε. Πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Σαϊντού Σο με κεφαλιά, έπειτα από τη σέντρα του Αρνό Νορντίν, ισοφάρισε για τους «στεφανουά» που έχουν τρεις ισοπαλίες σε ισάριθμα ματς.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 3ης αγωνιστικής στη Ligue 1 έχουν ως εξής:

Παρασκευή 20/8 Μπρεστ-Παρί Σεν Ζερμέν  2-4   (42΄ Ονορά, 85΄ Μουνιέ – 23΄ Ερέρα, 36΄ Μπαπέ, 73΄ Γκέιγ, 90΄ Ντι Μαρία)