Έκανε «σεφτέ» με τεσσάρα κόντρα στον… Μαυροπάνο η Λειψία!

Η Λειψία πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με το εμφατικό 4-0 της Στουτγάρδης που είχε βασικό τον Ντίνο Μαυροπάνο.

Με εμφατικό τρόπο ήρθε η πρώτη νίκη της Λειψίας στο φετινό πρωτάθλημα! Μία εβδομάδα μετά την ήττα από την Κολωνία, η ομάδα του Τζέσε Μαρσχ επικράτησε 4-0 της Στουτγάρδης, που είχε βασικό τον Ντίνο Μαυροπάνο.

Απόλυτος πρωταγωνιστής ο Σομποζλάι που πέτυχε δύο τέρματα, το πρώτο με γκολάρα στο 38ο λεπτό και το δεύτερο με μακρινή -τυχερή- εκτέλεση φάουλ στο 52’. Ενδιάμεσα, είχε έρθει ο Φόρσμπεργκ να συνδυαστεί με τον Αντρέ Σίλβα για να σκοράρει και αυτός στο 46’, με τον Σίλβα να βάζει το κερασάκι στην τούρτα στο 65ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι για το τελικό 4-0.

Πρώτη ήττα για την Στουτγάρδη, αφού μετά το εμφατικό 5-1 της πρεμιέρας κόντρα στην Γκρόιτερ Φιρτ, σήμερα γνώρισε βαριά ήττα και παρέμεινε στους τρεις βαθμούς.