Ήττα στο τελευταίο…

Φιλική ήττα του Άρη από τη Χάποελ με 1-0

Την ήττα με 1-0 από τη Χάποελ Ιερουσαλήμ δέχθηκε σήμερα(24/7) ο Άρης επί Πολωνικού εδάφους όπου κάνει το βασικό στάδιο προετοιμασίας του. Αυτό ήταν και το τελευταίο φιλικό αφού ξημερώματα Δευτέρας επιστρέφει στην Κύπρο.

Καλή εμφάνιση για τον Άρη στο πρώτο ημίχρονο που είχε ευκαιρία να σκοράρει με τον Σικόρσκι, ενώ και ο αντίπαλος απείλησε για να σκοράρει. Στην επανάληψη και στο 57ο λεπτό ο Άρης δέχθηκε το γκολ που παρέμεινε μέχρι την ολοκλήρωση του αγώνα παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Ο προπονητής του Άρη πραγματοποίησε αλλαγές, δίνοντας χρόνο συμμετοχής στους ποδοσφαιριστές του.