Πήραν ξανά ευκαιρίες και χρόνο οι νεαροί της Καρμιώτισσας!

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ - ΔΟΞΑ 0-5

Φυσιολογικά ήρθε η ήττα για τη Καρμιώτισσα στον εντός έδρας αγώνα της κόντρα στη Δόξα με . Η ομάδα της Καρμιώτισσας που εδώ και καιρό έχει αποχαιρετήσει τα σαλόνια της Α΄κατηγορίας, αγωνίζεται στα παιχνίδια που υπολείπονται με νεαρούς, οι οποίοι παίρνουν τις ευκαιρίες τους και όσους ποδοσφαιριστές απέμειναν από τους ξένους στο ρόστερ της.

Ο αγώνας δεν χρήζει ανάλυσης αφού η διαφορά δυναμικότητας και το ενδιαφέρον που είχε για τη Δόξα διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα του αγώνα. Η Δόξα προηγήθηκε στο ημίχρονο με 4-0, ο Σαντίκ πέτυχε τρία τέρματα και ένα ο Ασαμόα.

Στην επανάληψη η Δόξα πέτυχε με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ασαμόα και πέμπτο γκολ για να ολοκληρωθεί ο αγώνας με σκορ 5-0!

Καρμιώτισσα: Κίττος, Παχίπης (Mιχαήλ 46′), Μπουμπακάρι, Χριστοφή, Χατζηβασίλης, Χρίστου (Δημητρίου 46′), Καψός, Ορφανίδης, Στατιώτης(72΄Λιασίδης), Γενεθλίου(67΄Ελευθερίου) και Χέρσκοβιτς (Γεωργίου 59′)

Δόξα: Σισκόφσκι, Γκολομπάρτ, Άδωνη, Ασαμόα (Γκιλσον 59′), Κίκας, Τραϊτσέφσκι, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς (Οικονομίδης 46′), Μουκτάρης, Καλό (Μπιλάλ 59′) και Σαντίκ