«Σκόνταψε» η Μπράγκα

ΦΑΜΑΛΙΚΑΟ - ΜΠΡΑΓΚΑ (2-2)

Δύο πολύτιμους βαθμούς «άφησε» η Μπράγκα στο «Εστάντιο Μουνισιπάλ ντε Φαμαλικάο». Η ομάδα του Κάρλος Καρβαλιάλ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Φαμαλικάο, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 23η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος, με αποτέλεσμα να «πέσει» από την δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι «άνοιξαν το σκορ» στο 18ο λεπτό με τον Άντερσον, αλλά η Μπράγκα ανέτρεψε πριν το ημίχρονο την εις βάρος της κατάσταση με τα τέρματα των Ρικάρντο Όρτα (36΄) και Αλί Μουσράτι (39΄). Η Φαμαλικάο, ωστόσο, στον πάγκο της οποίας έκανε ντεμπούτο ο Ίβο Βιέϊρα, δεν παρέδωσε τα… όπλα και με το γκολ του Εριμπέρτο Ταβάρες στο 87΄ πήρε το βαθμό που της επέτρεψε να «ξεκολλήσει» από την τελευταία θέση της κατάταξης.