ΑΕΚ – Ολυμπιακος 2-1, Ερμής Αραδίππου – Νέα Σαλαμίνα 1-2

Η ΑΕΚ νίκησε με 2-1 τον Ολυμπιακό Λευκωσίας σε αγώνα για τη δεύτερη αγωνιστική της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Cyta στον Α’ όμιλο. Με τη νίκη της αυτή η ΑΕΚ ανέβηκε στους 44 βαθμούς, έναντι 34 του Ολυμπιακού.

Ο Τρισκόφσκι πέτυχε και τα δύο τέρματα της ΑΕΚ, στο 3′ με πέναλτι και στο 27′. Με αυτογκόλ του Μοϊσοφ μείωσε στο 67′ ο Ολυμπιακός.

Νίκη με ανατροπή για τη Νέα Σαλαμίνα και βαθμολογικό άλμα στην κατάταξη που αφορά το δεύτερο όμιλο του Πρωταθλήματος Cyta. Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, επικράτησε του Ερμή Αραδίππου με 2-1 και έφτασε στους 32 βαθμούς, παρέμεινε στους 25 βαθμούς ο Ερμής.

Ο Ονησίφορος Ρουσιάς άνοιξε το σκορ για τον Ερμή στο 61ο λεπτό. Στο 78ο λεπτό ο Θεοδόσης Σιαθάς ισοφάρισε σε 1-1 και στο 84ο λεπτό ο Βάγκενρ διαμόρφωσε το 2-1 για τη Νέα Σαλαμίνα.