Έχασε εκτός έδρας στο τάι – μπρέικ ο Απόλλωνας

223

Μεγάλο παιχνίδι έγινε στον πρώτο αγώνα για το γκρουπ του τίτλου ανάμεσα σε Ολυμπιάδα Νεάπολης και Property Gallery Απόλλωνα. Ο Απόλλωνας προηγήθηκε με 2-0 σετ για να ισοφαρίσει η Ολυμπιάδα σε 2-2 και να οδηγηθεί ο αγώνας σε τάι-μπρέικ, με τις γηπεδούχους να κερδίζουν με 3-2 σετ.

Το πρώτο σετ ήταν πραγματικό ντέρμπι με τις παίκτριες του Απόλλωνα να επικρατούν με 27-25, ενώ το δεύτερο σετ το πήραν πιο εύκολα με 25-15 αφού είχε τη ψυχολογία υπέρ τους. Στο 3ο σετ η Ολυμπιάδα αντέδρασε και πήρε εύκολα το σετ με 25-14. Σ΄ένα τρομερό 4ο σετ στη διακύμανση του σκορ η Ολυμπιάδα κατάφερε τελικά να κερδίσει με 25-23 και να ισοφαρίσει τον αγώνα σε 2-2 σετ.

Στο τάι-μπρέικ οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα με τελικό νικητή την Ολυμπιάδα με 15-9, που γύρισε τον αγώνα και πήρε τη νίκη με 3-2.