Η Αρμίνια «φρέναρε» την Μπάγερν

Μετά από ένα άκρως συναρπαστικό παιχνίδι, η Αρμίνια Μπίλεφελντ άντεξε στην αντεπίθεση διαρκείας της Μπάγερν, έφυγε με το ισόπαλο 3-3 από το Μόναχο για την 21η αγωνιστική της Bundesliga κι έβαλε τέλος στο φοβερό σερί των Βαυαρών, που μετρούσαν 7 διαδοχικές νίκες σε πρωτάθλημα και Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων.

Η ομάδα του Χάνσι Φλικ άρχισε να βγάζει σημάδια κόπωσης από τα συνεχόμενα ματς και τα ταξίδια. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο από τα γκολ των Φλαπ και Πίεπερ, αντέδρασε νωρίς στο δεύτερο 45λεπτο με τον Λεβαντόφσκι και παρά το γεγονός ότι η Αρμίνια ανέβασε ξανά το δείκτη του σκορ στα δύο γκολ (3-1 στο 49′), κατάφερε να… σώσει τον ένα βαθμό χάρις στα γκολ των Τολισό και Ντέιβις.