Επέστρεψε με γκολ ο Κέιν και η Τότεναμ στις νίκες

Τότεναμ-Γουέστ Μπρομ 2-0

Επέστρεψε ο Χάρι Κέιν στην ενδεκάδα και η Τότεναμ στις νίκες, επικρατώντας, εντός έδρας, της Γουέστ Μπρομ με 2-0, για την 23η αγωνιστική της Premier League.

Ο Αγγλος σταρ ξεπέρασε τον πρόσφατο τραυματισμό του και οδήγησε την ομάδα του Λονδίνου στη νίκη, μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα, δείχνοντας πόσο καθοριστικός είναι για τους «Σπερς».

Μάλιστα ο διεθνής επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό, για να διαμορφώσει το τελικό 2-0 ο Σον τέσσερα λεπτά αργότερα. Ο Κέιν είχε αποχωρήσει με αναγκαστική αλλαγή από την ήττα (3-1) της ομάδας του από τη Λίβερπουλ στο Tottenham Stadium, με τον Ζοσέ Μουρίνιο να τον στερείται στις αναμετρήσεις με τις Μπράιτον και Τσέλσι, στις οποίες η ομάδα του γνώρισε την ήττα.

Συνοπτικά τ’ αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία:

Άστον Βίλα-Άρσεναλ          1-0