Προσοχή…

Από την περίοδο 2015-16 και μετέπειτα και σε σύνολο 5 αγώνων κόντρα στο ΑΠΟΕΛ σε αγώνες της Α’ φάσης ο Απόλλωνας μετράει 1 νίκη, 3 ήττες και 1 ισοπαλία με ποσοστό επιτυχίας 20%!

Στα πέντε αυτά παιγνίδια ο Απόλλωνας έχει σκοράρει 5 γκολ (1 γκολ ανά αγώνα) και έχει δεχτεί 6 γκολ ενώ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του 1 φορά ενώ τα 4 από τα 6 γκολ που δέχτηκε ο Απόλλωνας από το ΑΠΟΕΛ επιτεύχθηκαν στο Β’ ημίχρονο!

Στα πέντε αυτά παιγνίδια στη μια φορά που το ΑΠΟΕΛ κατάφερε να προηγηθεί από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε στο τέλος την νίκη, ενώ στη μια φορά που ο Απόλλωνας προηγήθηκε από το Α’ ημίχρονο πανηγύρισε την νίκη!

Στο Α’ ημίχρονο, τα 3 από τα 5 τελευταία παιγνίδια μεταξύ των δύο ομάδων έχουν μείνει στην ισοπαλία με τα 2 εξ αυτών στο άγονο 0-0!