Δημήτρη μου, Δημήτρη μου…

Αναμφισβήτητα η σημερινή(3/1) νίκη του Απόλλωνα ήταν εντυπωσιακή αφού ήρθε μετά πό ανατροπή και μετά από ένα ημίχρονο που δεν προδίκαζε αυτή την εξέλιξη.

Παρά το ότι οι “γαλάζιοι” μπήκαν στο 2ο ημίχρονο αποφασισμένοι να γυρίσουν τα εις βάρος τους δεδομένα, ένας ήταν αυτός που έδωσε το έναυσμα για την ανατροπή. Αυτός δεν είναι άλλος από τον νεαρό και πολλά υποσχόμενο τερματοφύλακα του Απόλλωνα και της Εθνικής μας ομάδάς, Δημήτρη Δημητρίου, ο οποίος έσωσε το 0-3 σε σουτ του Καλτσά στο 47΄!

Αν η εξέλιξη ήταν διαφορετική και ο Δημητρίου δεν αντιδρούσε αποκρούοντας το πλασέ του Ελλαδίτη ποδοσφαιριστή της Ανόρθωσης, τότε τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά. Ήταν ο MVP στις λεπτομέρειες του αγώνα!