Πρωτάθλημα Γυναικών Dimco: Apollon Ladies – Νέα Σαλαμίνα 3-0, ήττα για ΑΕΛ, νίκη για Γεροσκήπου

Με τις αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γυναικών Dimco.
Στο ντέρμπι Apollon Ladies – Νέα Σαλαμίνα Αρτοποιεία Πύργος επικράτησε με 3-0 η πρωτοπόρος ομάδα Apollon Ladies και έφτασε στους 30 βαθμούς μετά από δέκα αγώνες.
Στο 25ο λεπτό η Μαρία Παναγιώτου άνοιξε το σκορ και στο 76ο λεπτό η Φόλκεσον πέτυχε το 2-0. Το 3-0 διαμορφώθηκε από τη Χάρτι στο 90ο λεπτό.
Η Σαλαμίνα μετά την ήττα της παρέμεινε στους 22 βαθμούς και την ξεπέρασε η Ομόνοια Λευκωσίας που έφτασε στους 25 βαθμούς, αλλά σε 11 αγώνες.