Νίκες για Τσέλσι και Παρί

Πρώτες νίκες στο Champions League για Τσέλσι και Παρί Σεν Ζερμέν.

Μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τη Σεβίλη στην πρεμιέρα του 5ου ομίλου (0-0) η Τσέλσι πέρασε με το εμφατικό 4-0 από την έδρα της Κράσνονταρ, η οποία παρέμεινε χωρίς νίκη (προηγήθηκε το 1-1 με την Ρεν), ενώ στην Κωνσταντινούπολη η Παρί Σεν Ζερμέν με απόλυτο πρωταγωνιστή τον 20χρονο Μόιζε Κιν επιβλήθηκε με 2-0 της Μπασακσεχίρ (8ο γκρουπ) που μετρά δύο ήττες στο ξεκίνημα της διοργάνωσης.

Ο νεαρός διεθνής Ιταλός στράικερ πέτυχε και τα δύο τέρματα των Παριζιάνων στο δεύτερο ημίχρονο από ισάριθμες ασίστ του Μπαπέ, ενώ στα αρνητικά για τους πρωταθλητές Γαλλίας ήταν η αναγκαστική αλλαγή του Νεϊμάρ στο 26ο λεπτό λόγω τραυματισμού (την θέση του πήρε ο Σαράμπια).