Νίκη και κορυφή για ΑΠΕΑ

Μεγάλη νίκη κόντρα στην ομάδα Κόρνος F.C, μέχρι πρότινος πρωτοπόρο της Επίλεκτης κατηγορίας της ΣΤΟΚ, πέτυχε η ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και πάτησε κορυφή.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ΑΠΕΑ να υπερέχει και μόλις στο 4ο λεπτό να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-0 με τέρματα του Dugan. Στο 20΄η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε σε 2-1 για να ολοκληρωθεί το ημίχρονο. Στο 64΄και στην επανάληψη η ΑΠΕΑ δέχθηκε την ισοφάριση για να πετύχει το νικητήριο γκολ στο 77΄με τον Kilpelainen και να πάρει τη νίκη με 3-2 και σε συνδυασμό με τους τρεις βαθμούς να ανέβει στην κορυφή της βαθμολογίας.