Δεύτερη σερί νίκη για ΕΝΥ!

Μετά την πρώτη του νίκη κόντρα στο ΘΟΙ την περασμένη αγωνιστική ο ΕΝΥ πέτυχε και δεύτερη συνεχόμενη νίκη αυτή τη φορά εκτός έδρας κόντρα στην ΑΛΚΗ με 3-2! Με τη νέα της νίκη η ομάδα του Ύψωνα έφτασε τους 8 βαθμούς.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα κύλησε με την ομάδα του ΕΝΥ να προηγείται με 0-2 της ΑΛΚΗΣ, με δύο τέρματα του Κλεάνθη Πιερή στο 10΄και στο 42΄και να θέλει να διαφυλάξει το υπέρ της αποτέλεσμα στη συνέχεια του παιχνιδιού.

Στην επανάληψη η ομάδα της ΑΛΚΗΣ μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και με δύο τέρματα στο 57΄και στο 72΄έφερε στα ίσα τον αγώνα. Οι ποδοσφαιριστές του ΕΝΥ δεν τα έβαλαν κάτω και στο 85΄πέρασαν μπροστά και πάλι στο σκορ με αυτογκόλ του αντιπάλου.