Χορταστικό θέαμα, αρκετές ευκαιρίες και τέσσερα γκολ σε ένα ημίχρονο!

Ένα γεμάτο με ευκαιριες αλλά και τέρματα πρώτο ημίχρονο είχαμε στο Τσίρειο με την ΑΕΛ να πηγαίνει προηγούμενη στα αποδυτήρια με 3-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με δύο πολύ καλές ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους για να έρθει στο 6΄το πρώτο γκολ της ΑΕΛ με τον Μεντόγιεβιτς. Στο 10΄μεγάλη ευκαιρία για την Ε.Ν.Π να ισοφαρίσει μετά το λάθος της άμυνας της ΑΕΛ, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν και πάλι με γκολ του Ριέρα στο 16΄. Ακολούθως η ΑΕΛ συνέχισε να πιέζει και να χάνει ευκαιρίες για να έρθει ο Παπαφώτης και να κάνει το 3-0 στο 26΄.

Η συνέχεια έφερε στο 37΄τη μείωση του σκορ με πέναλτι στο 37΄που εκτέλεσε ο Φελίπε για την Ε.Ν.Π, ενώ οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν χάνοντας ευκαιρία στο 44΄με τον Βοζίνια να αποκρούει. Μετά τα δύο λεπτά των καθυστερήσεων ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη με την ΑΕΛ να προηγείται με 3-1.