Νίκη για Ομόνοια, ήττα για ΑΠΟΕΛ στους σημερινούς(18/10) αγώνες

Με δύο αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Η Ομόνοια νίκησε εκτός έδρας τον Εθνικό Άχνας με 2-1 και ανέβηκε στην κορυφή με 14 βαθμούς. Σκόραραν οι Μποτεάκ (14′) και Ντούρις (27′), μείωσε στο 66ο λεπτό με πέναλτι του Ζάκπα ο Εθνικός.

Στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Λανγκ και η Ομόνοια ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στο Στάδιο ΓΣΠ η Πάφος FC νίκησε το ΑΠΟΕΛ με 1-0 από γκολ του Βαλακάρι στο 84ο λεπτό με πέναλτι.

Στο 51ο λεπτό αποβλήθηκε ο Χάτσινσον και η φιλοξενούμενη ομάδα ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές.

Η 7η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο με τις αναμετρήσεις Ολυμπιακός – Απόλλων (18:00) και ΑΕΛ – ΕΝ Παραλιμνίου (20:00).